Aukro.cz

Pražský pivní archiv získal nejsilnější pivo na světě

18. října 2009 v 12:41 |  ● Ostatní
Nápoj s 25 procenty alkoholu je smíchán z několika druhů piv, která zrála 13 let v různých sudech po rozličných druzích alkoholických nápojů.

Pražský Pivní archív u Balbínů v nedělní aukci v USA vydražil nejalkoholičtější pivo na světě - Samuel Adams Utopias, které je zároveň nejdražším pivem na světě podle oficiální prodejní ceny - ceny původní - protože toto pivo bylo roku 2007 vyrobeno v omezené edici 12 000 lahví a prodávalo se za 130 dolarů (dnes zhruba 2300 korun) za láhev 0,7 litru. Server iHNed.cz o tom za pivní archiv informoval Jaroslav Novák.

Tento druh piva dnes prodávají v USA individuální investoři a sběratelé, nebo se draží v aukcích za několikanásobek původní ceny. Láhev se tak prodává až za 500 dolarů.

Pivní archiv vydražil první jednu láhev, ale bude hledat a usilovat o další. Samuel Adams Utopias se objeví poprvé v České republice a zřejmě také v Evropě, uvedl Novák.

Podle něj na nejdražší pivo světa aspiruje také Vintage No. 2 pivovaru Carlsberg, které se prodávalo za 270 eur. Jeho cena je ovšem daná velmi omezenou edicí (120 lahví) a originální lahví s uměleckou litografií chilského výtvarníka Marca Evaristti.

Pivo Samuel Adams Utopias je rekordmanem v obsahu alkoholu (25 %) i ve stupňovitosti (48°). Je pětkrát silnější než běžné pivo a dvakrát silnější než víno. Bylo plněno do měděných konviček (láhví) o obsahu hruba 0,7 l.

Utopias je smíchána z několika druhů piv, která zrála 13 let v různých sudech, ve kterých dozrávaly různé druhy alkoholických nápojů (bourbon, cherry, brandy), což jí dodalo jedinečnou chuť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama